Son Haberler

“KANSEROJEN OLAN HERŞEYDEN UZAK DURUN”


Plastik Hayatlar adlı konferans gerçekleşti. Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi öğrencilerinin davete icabet eden Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kurucu Dekanı Hamdi Temel verdiği konferansta kanserojen olan her şeyden uzak kalınması gerektiğini söyledi.
Çevreye duyarlı ve gönüllü öğrencilerin katıldığı konferansta baştan sona soru cevap halinde geçti. Yapılan konferansta öğrenciler plastikler konusunda bilgilendirildi.
Pet şişeler ile kendi yaptığı çalışmalar üzerinde duran Çevre Bilincini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamdi Temel,  verdiği konferansta şu konulara değindi; “Plastik hayatlar, içilen plastikler ve kanser konularında öğrenci kardeşlerimizi bilgilendirdik. Plastiklerin çevreye verdiği zararlar ve bunun sonucunda hasta riski olma üzerinde bilgiler verdik. Sağlığımıza bu genç yaşta dikkat etmemiz ve sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Naylon poşet için 25 kuruş vergi getirilmesi ile naylon poşet israfının önüne geçilmiştir” dedi.
Konferans sonunda Nevzat ayaz Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Ayaz teşekkür konuşması yapmasının ardından hatıra fotoğrafları çekilerek sona erdi.
Be Sociable, Share!

    Cevapla


    by Bliss Drive Review